Atalanta feston suksesin

VIDEO/ Berat Gjimshiti titullar në mbrojtje, Atalanta 3-1 Lazio

4 Shkurt, 20:03| Përditesimi: 4 Shkurt, 20:04

  • Share

Në Bergamo, Atalanta nuk e pati të vështirë të fitonte 3-1 kundër Lazios. Përballja e raundit të 23-të në Serie A dhuroi emocione, me vendasit e Gasperinit që shënuan dy herë në pjesën e parë. Pasalic në të 16' dhe De Ketalaere në të 43 ishin vendimtarë për zikaltërit. Në fraksionin e dytë, sërish De Ketalaere shënoi për 3-0, para se Immobile të gjente golin e vetëm te Lazio në të 84 minutë nga penalltia. Me 39 pikë Atalanta qëndron në vendin e katërt, teksa Lazio me 34 pikë në pozitën e nëntë. Në fushë gjatë gjithë lojës për Atalantës ishte Berat Gjimshiti, kapiteni i Kombëtares.

 


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Interi mund 1-0 Juventusin në përballjen direkte, zikaltërit kryesojnë Serie A! Napoli përmbys Veronën, Atalanta 3-1 Lazio


S.DH/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?