VIDEO/ Aksidenti në Kurbin me 2 të vdekur, momenti kur traktori ra në kanal, zuri poshtë shoferin 60 vjeç e punëtorin e tij 21 vjeçar

1 Maj, 16:45| Përditesimi: 1 Maj, 17:01

 • Share

Lezhe- Dy persona humbën jetën, pasi zetori me të cilin po udhëtonin doli nga rruga dhe u përmbys në një kanal.

Shqiptarja.com siguroi videon e aksidentit të rëndë që ndodhi më 10 prill 2024 në Fushe-Kuqe të Kurbinit. Viktimat janë Ismajl Ismaili drejtues i mjetit bujqësor 60-vjeç banues në Fushe-Kuqe dhe Gjin Muhaj 21-vjeç banues në Mirditë.

Nga video duket momenti kur traktori del nga rrugica ku kishte shtëpinë 60 vjeçari dhe merr për në të majtë, në rrugën kryesore. Nuk dihet çfarë ka ndodhur por duket se drejtuesi ka humbur kontrollin pasi traktori del nga rruga rrokulliset dhe bie në kanal mu afër urës së këmbësorëve.

Shoferi dhe pasagjeri gjetën vdekjen e menjëhershme, pasi u zunë poshte nga zetori i cili u përmbys në kanalin me ujë.

Kane qenë banor të zonës të cilët tentuan ti japin ndihmën e parë dy përsonave, por ata u gjeten në kanal pa shenja jete. Banorët thanë se Ismajl Ismaili, rreth 60 vjeç po shkonte të punonte tokën kur ka ndodhur aksidenti dhe 21 vjeçarin e kishte punësuar si punëtor.

S.G/ReportTv.al
Komento

Komente

 • Iris: 02/05/2024 02:56

  /JANI/,e teprove dhe pa te drejte! S.d.q,duket qe zetoret jane nje nga mjetet me te rrezikshme ne qarkullim.Shpesh kemi degjuar per aksidente te renda shkaktuar prej tyre.Disa gjera duhen sqaruar per aksidentin,pervec kushteve teknike te zetorit,une nuk e kuptoj pse pasagjeri ne krah nuk morri kontrollin e timonit,pse asnjeri prej tyre nuk beri as dhe perpjekjen me te vogel per t'u hedhur nga zetori dhe si ishte gjendja shendetsore e shoferit,mos ndoshta nje problem shendetsor mund te kete ndikuar ne aksident?

  Përgjigju
 • jani: 01/05/2024 17:07

  mire ti behet se keta lacjanet jane shofer te poshter,,,edhe durrsaket...

  Përgjigju
  • moderni: 01/05/2024 20:26

   O psikopat, jan dy te pafajshem qe rane ne kanal. Si mir ti behet, o kafsh pylli

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?