'Veri Jug'/ Fermeri nga Dibra: Edhe nëse do më propozonin kryeministër, nuk e lë kurrë fermën

9 Qershor, 14:19| Përditesimi: 9 Qershor, 14:25

  • Share

 

Fermeri Veip Salkurti nga Dibra thotë se nëse i vjen një propozim nga qeveria për ta lënë fermën, qershitë dhe mollët, për të marrë një post në Ministrinë e Bujqësisë, ai nuk do ta pranonte kurrë atë, edhe sikur kryeministër ta propozonin.

Jeta e tij, thotë ai në emisionin ‘Veri Jug, është e lidhur me tokën dhe nuk ka motiv më të madh se puna, me të cilën ai mban biznesin dhe familjen e tij.


Lajmi kryesor:

'Veri Jug' reportazh në Peshkopi! 'Veipi i qershive të Dibrës': Më mirë fermer, se pushtetar


SI.E.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?