'Veri Jug'/ Dibra e qershive, mollëve, lajthive

9 Qershor, 14:21| Përditesimi: 9 Qershor, 14:25

  • Share

Fermeri Veip Salkurti me fermën e tij në fshatin Rashna Pojë të Dibrës, flet për traditën e dibranëve në mbjelljen e drurëve frutorë qershi, mollë, lajthi, arrorë dhe manaferra.

Vetëm në fshatin Rashna Pojë janë 12 fermerë që kultivojnë drurët e lartpërmendura.

Suksesi në prodhim dhe në treg - i garantuar.


Lajmi kryesor:

'Veri Jug' reportazh në Peshkopi! 'Veipi i qershive të Dibrës': Më mirë fermer, se pushtetar


SI.E.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?