Valencia 2-1 Almeria

GOLAT/ Barcelona merr tri pikë në udhëtim, Valencia fiton 2-1 ndaj Almerias! Granada dhe Las Palmas ndajnë pikët, Uzunit i anulohet goli

3 Shkurt, 19:28| Përditesimi: 3 Shkurt, 22:59

La Liga spanjolle e futbollit luan javën e 23-të. Këtë të shtunë gjithçka nisi në orën 14:00, me Valencian që nuk gaboi në "Mestalla" dhe fitoi 2-1 me Almerian falë golave të Hugo Duro dhe Yaremchuk.

Për Barcelonën kritikat duket se kanë bërë mirë, me katalanasit që siguruan këtë të shtunë fitoren e dytë radhazi në La Liga, teksa mposhtën 1-3 Alavesin në udhëtim. Lewandowski dhe Gundogan shënuan dy herë për djemtë e Xavit, para se Omorodion të shënonte golin e vetëm të Alaves. Më pas Vitor Roque gjeti të tretin për Barçën, duke "vulosur" tri pikët. "Engjëll dhe djall" braziliani, që u fut në fushë në minutën e 59-të dhe pasi shënoi golin e tretë për katalnasit u ndëshkua edhe me karton të kuq, të gjitha këto në harkun e 13 minutave.

Te pikët në javën e 23-të të elitës spanjolle të futbollit doli edhe Granada, që në shtëpi barazoi 1-1 me Las Palmas. Vendasit shënuan të parët me Mendez në të 43 minutë, para se Pejino të barazonte. Myrto Uzuni u fut në pjesën e dytë për Granadën dhe në minutën e 73 shënoi gol, por puna e beratasit u zhvlerësua nga arbitri dhe VAR, që anuluan gjithçka për pozicion jashtë loje.

La Liga, java 23:

E shtunë

Granada 1-1 Las Palmas

18:30 Alaves 1-3 Barcelona

Ora 20:20
VIDEO/ Vitor Roque bën gjithçka për 13 minuta dhe del me të kuq, Barcelona 'likuidon' 1-3 Alavesin

Vitor Roque

Për Barcelonën kritikat duket se kanë bërë mirë, me katalanasit që siguruan këtë të shtunë fitoren e dytë radhazi në La Liga, teksa mposhtën 1-3 Alavesin në udhëtim.

Lewandowski dhe Gundogan shënuan dy herë për djemtë e Xavit, para se Omorodion të shënonte golin e vetëm të Alaves. Më pas Vitor Roque gjeti të tretin për Barçën, duke "vulosur" tri pikët.

"Engjëll dhe djall" braziliani, që u fut në fushë në minutën e 59-të dhe pasi shënoi golin e tretë për katalnasit u ndëshkua edhe me karton të kuq, të gjitha këto në harkun e 13 minutave.

Me 50 pikë Barça qëndron në pozitën e tretë në La Liga, shtatë pikë pas Real Madridit që prin renditjen. Alaves me 26 pikë mban vendin e 12-të.

Ora 19:29
VIDEO/ Myrto Uzuni 'driblon' portierin dhe shënon në La Liga, VAR-i 'i ngrin' festën sulmuesit kuqezi

1 maji, a respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?