Ujdia mes Izraelit dhe Hamasit/ Nisin bisedimet në Paris mes dy palëve dhe shteteve ndërmjetëse

24 Shkurt, 15:35| Përditesimi: 24 Shkurt, 15:45

  • Share

1708785928_rtgbnrfsnrfn.JPG

Gaza

Bisedimet në Paris vazhdojnë gjatë fundjavës në përpjekje për të arritur një armëpushim midis Izraelit dhe Hamasit.

Sipas njoftimeve të shtypit izraelit dhe arab, dje në kryeqytetin francez kanë nisur bisedimet mes delegacionit izraelit, të kryesuar nga kreu i shërbimit sekret të Mossad, David Barnea, dhe përfaqësuesve të Katarit, Egjiptit dhe Shteteve të Bashkuara.

Në veçanti, kreu i inteligjencës egjiptiane Abbas Kamel shkoi në Paris pas konsultimit me kreun e Hamasit, Ismail Haniyeh në Kajr.


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Negociatat në Paris mes Izraelit dhe Hamasit, media: Takim i suksesshëm, tani varet nga grupi palestinez! Netanyahu: Kombinimi i presionit ushtarak me negociatat sjell lirimin e pengjeve izraelite


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?