U kap me arsenal armësh dhe ‘shtëpi bari’ në Shijak, lihet në burg 46-vjeçari, avokati: Kanabisin e kishte për operimin që do kryente

26 Janar 2023, 11:06| Përditesimi: 26 Janar 2023, 11:08

  • Share

1674727673_1674722184shijak.jpg

Fadil Krasniqi, 46-vjeç është lënë në burg pasi u  kap me arsenal armësh dhe shtëpi bari në Shijak. Ai është shprehur para hetuesve se paratë që do përftonte nga laboratori i drogës për të përftuar para më shpejt për një operacion.

Edhe avokati, Aleksandër Ndrejaj u shpreh në të njëjtën linjë.

"Klienti im është invalid, prandaj kishte ndërtuar këtë “laborator”, për të nxjerrë shpenzimet për një operim qe duhet të kryente. Ndërhyrja kirurgjikale kushton më tepër.  Në lidhje me armët kanë mbetur që nga 97’ dhe nga kontrolli ato arme janë të pluhurosura dhe kjo është konfirmuar."- tha avokati. 


Lajmi kryesor:

U kap me arsenal armësh dhe ‘shtëpi bari’ në Shijak, lihet në burg 46-vjeçari: Kanabisi jo për grupet kriminale, lekët i dua për operacion! Armët i kam nga viti '97


G.MO/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?