U bllokuan prej mesnatës në kufi, lirohen autobusët, nisen për në Kosovë! Serbia u arsyetua me 'kontroll rutinë'

17 Prill, 16:16| Përditesimi: 17 Prill, 16:21

  • Share

1713363646_kosove.JPG

Qytetarët e Kosovës të cilët ishin ndaluar në kufirin Serbi – Kroaci dhe Kroaci Serbi prej mesnatës kanë filluar të qarkullojnë. Qytetarët të cilët ishin duke shkuar në Kosovë dhe ata që ishin duke udhëtuar për në zonën Schengen ishin bllokuar në kufijtë e Serbisë. Atyre nuk i ishte dhënë asnjë informatë për pritjet të cilat filluan që nga ora 22:00 e datës 16 janar. Sipas medieve në Kosovë policia serbe deklaroi se i kishte ndaluar për kontroll rutinë.


Lajmi kryesor:

Serbia bllokoi për disa orë 300 qytetarë të Kosovës në kufi me Kroacinë dhe Hungarinë! Kurti: Po hakmerret për Këshillin e Evropës


B.K/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?