Tjetër arritje madhore e Kreshnik Lekës, shpallet kampion bote në ‘masterin’ e peshëngritjes

23 Gusht 2023, 09:42| Përditesimi: 23 Gusht 2023, 17:00

  • Share

Kreshnik Leka ka fituar medalje të artë në Botërorin masters të peshëngritjes që po mbahet në Poloni. Shqiptari, njëkohësisht drejtor i klubit shumë sportësh të Teutës, ngriti 119 kilogramë në stilin e shkëputjes në kategorinë 102 kilogramë, në mbi 45 vjeç.

Në stilin e shtytjes Leka ngriti 137 kg në provën e parë dhe u rendit i katërti në dygarësh. Kjo është medalja e dytë e artë në pakë kohë për Kreshnik Lekën, pas asaj në European Masters Games, zhvilluar në qershor.

Ne.k.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?