‘Ti ke qenë në burg atëherë’, Dervishi debat të ashpër me Beqirin në Repolitix

2 Prill, 22:14| Përditesimi: 2 Prill, 22:21

  • Share

Një debat i ashpër ka ndodhur mes avokatit Idajet Beqirit dhe Ferdinand Dervishit në emisionin ‘Repolitix’ në Report Tv, teksa po diskutohej për masakrën e 2 prillit 1991, ku u vranë 4 protestues dhe u plagosën 20 policë.

Beqiri: Nuk ka plagosje... nuk janë qëlluar. Është qëlluar në ajër me plumb rikoshet!

Dervishi: Çfarë është ky nivel që më sjellë në studio. Ai thotë 50 të plagosur me plumba në ajër.

Beqiri: Pse ndodhi ajo ngjarje

Dervishi: Por ti ke qenë në burg atëherë! Je dënuar në kohë të komunizmit

Beqiri: Po nuk të vjen turp more derëzi

Dervishi: Në ’96 je dënuar për krime kundër njerizimit nuk të takon të thirresh nëpër studio.

Beqiri: Ti je i mbaruar je me mendjen e Saliut dhe të Ilir Metës.

Drrvishi: Nuk ke lexuar asgjë

Beqiri: Unë i brendshëm t’i thua nuk di gjë

Dervishi: Ke qenë i liruar nga burgu pra. Saliu ai miku jot të futi në burg në ’96. Çfarë ke ti për të të respektuar...


Lajmi kryesor:

Masakra e 2 prillit/ ‘Repolitix’ sjell dokumente ekskluzive: Gramoz Ruçi i raportonte Ramiz Alisë për 4 protestuesit e vrarë në 1991


M.Q.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?