Evan Ndicka

Testet e reja, mbrojtësi i Romës s'ka probleme në zemër

17 Prill, 20:36| Përditesimi: 17 Prill, 20:37

  • Share

Mbrojtësi i Romës, Evan Ndicka iu nënshtrua testeve mjekësore në kryeqytetin italian të hënën dhe rezultatet konfirmuan se nuk kishte probleme me zemrën për futbollistin nga Bregu i Fildishtë, i cili u rrëzuar në fushë gjatë ndeshjes së Serie A kundër Udineses (1-1), e cila u ndërpre në minutën e 72.

Ndicka doli nga spitali i Udines të hënën dhe analizat e para nuk i kishin gjetur probleme me zemrën 24-vjeçarit.

Gazetari i Sky Sport Italia, Angelo Mangiante shton në 'X' se Ndicka do t’i nënshtrohet testeve të mëtejshme të hënën, më 22 prill, për të kontrolluar mushkëritë e tij.

Sigurisht që nesër kundër Milanit në Europa League ai nuk do jetë i gatshëm për Daniele De Rossin.

 

S.DH/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?