Programacion

E Diel
22
Maj
E Hënë
23
Maj
E Martë
24
Maj
E Mërkurë
25
Maj
E Enjte
26
Maj
E Premte
27
Maj
E Shtunë
28
Maj
E Diel
29
Maj
E Hënë
30
Maj
E Martë
31
Maj
Kronikë

Tentoi të futet me dhunë në kryeministri, arrestohet 32-vjeçari në Tiranë! Goditi kabinën e rojeve të sigurisë

13 Maj, 11:16| Përditesimi: 13 Maj, 14:51

Një 32-vjeçar i identifikuar si Aurel Latifi është arrestuar nga policia e Tiranës pasi tentoi të futet me dhunë në kryeministri.

I riu goditi me grusht kabinën e rojeve të sigurisë së Gardës së Republikës dhe tentoi të hynte në ambientet e kryeministrisë.

Ai akuzohet për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”, ndërsa dyshohet se vuan nga probleme të shëndetit mendor. 

A.M./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?