Tavë me patate dhe spinaq nga zonja Albana

22 Maj, 12:13| Përditesimi: 22 Maj, 12:14

 • Share

Tavë me patate dhe spinaq

Përbërësit:

 • 8 patate mesatare
 • 500 gr spinaq
 • 2 karrota
 • 3 lgj miell
 • 3 lgj gjalpë
 • 1 lç piper i kuq
 • 1 lç turmerik
 • 2 gota qumësht
 • 1 gotë pana
 • Kripë, piper i zi

Përgatitja:

Ziejmë patatet që i kemi prerë në disqe. I kullojmë dhe i shtrojmë në tavë. Kaurdisim karrotat që kemi grirë në rende me pak gjalpë, shtojmë miellin dhe sërisht i kaurdisim. Më pas shtojmë qumështin dhe erëzat. Kur trashet shtojmë panën dhe e shtrojme sipër patateve. I vendosim në furrë në tempertaurën 200 gradë për 35 minuta.

MC/ReportTv.al
Komento
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?