Supë pule me kos dhe oriz nga zonja Albana

2 Prill, 12:17| Përditesimi: 2 Prill, 12:18

 • Share

Supë pule me kos dhe oriz

Përbërësit:

 • 300 gr mish pule
 • 200 gr karrota
 • 1 fk oriz
 • 250 ml kos
 • 2 të verdha veze
 • Buljon mishi
 • Kripë, piper
 • Majdanoz

Përgatitja:

Fillimisht ziejmë mishin e pulës në ujë me kripë. Në minutat e fundit të zierjes së mishit shtojmë tek buljoni orizin e shpëlarë. Vazhdojmë zierjen duke shtuar dhe karrotat. Rregullojmë shijen me kripë dhe piper dhe në fund shtojmë vezët e rrahura me pak kripë, trazuar dhe me kosin. E lëmë supën të trashet pak dhe e servirim spërkatur me majdanoz të freskët.

MC/ReportTv.al
Komento
 • Sondazhi i ditës:

  Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?