Supë me karrota, pulë dhe oriz nga zonja Albana

21 Maj, 11:44| Përditesimi: 21 Maj, 11:45

 • Share

Supë me karrota, pulë dhe oriz

Përbërësit:

 • 500 gr mish pule
 • 1.5 litër lëng mishi
 • 2 vezë
 • 50 gr oriz
 • 1 karrotë
 • 1 limon
 • 1 lgj miell misri
 • 2 lgj gjalpë
 • 1 tufë majdanoz
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Në një tenxhere me ujë të ftohtë dhe kripë vendosim mishin e pulës. Pasi të ziejë shtojmë orizin e shpëlarë mirë dhe karrotën të grirë në rende. Miellin e tresim me ujë dhe pasi ka zjerë orizi e shtojmë në tenxhere bashkë me të verdhat e vezëve. E spërkasim me majdanoz, piper dhe pak gjalpë të tretur.

MC/ReportTv.al
Komento
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?