Supë me brokoli, patate dhe lulelakër nga zonja Albana

13 Qershor, 11:35| Përditesimi: 13 Qershor, 11:41

 • Share

Supë me brokoli, patate dhe lulelakër

Përbërësit:

 • 1 kokë brokoli
 • 1 kokë lulelakër
 • 1-2 patate mesatare
 • 1-2 karrota
 • 1 qepë të vogël
 • 1 litër ujë
 • 1 tufë kopër
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Fillimisht vendosim patatet të ziejnë në ujë me kripë për rreth 15 minuta. Ndërkohë kaurdisim një qepë të grirë imët së bashku me karrotat. E shtojmë qepën dhe karrotën në tenxheren e supës ku kemi zjerë pataten. Shtojmë brokolin dhe lulelakrën të ndarë në lule. Rregullojmë shijen e supës me kripë, piper, kopër dhe e lemë të ziejë për rreth 10 minuta. Supën mund t’a servirim siç është ose mund t’a kthejmë në pure.

MC/ReportTv.al
Komento
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?