Sultiash tradicional nga zonja Albana

2 Prill, 12:06| Përditesimi: 2 Prill, 12:07

  • Share

Sultjash / Oriz me qumësht

Përbërësit:

  • 250 gr oriz
  • 500 ml ujë
  • 1 litër qumësht
  • 150 gr sheqer
  • Vanilje
  • Kanellë

Përgatitja:

Vendosim masën e orizit të ziejë në ujë, kur shohim që uji po shteron shtojmë qumështin bashkë me sheqerin dhe vaniljen. E lemë derisa masa të trashet dhe orizi të shkriftohet. E shpërndajmë në tasa duke e pudrosur me kanellë.

MC/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?