Sulm me raketë në Izraelin verior, gjashtë të plagosur, një në gjendje të rëndë

17 Prill, 13:54| Përditesimi: 17 Prill, 16:48

  • Share

Gjatë ditës së sotme një sulm me raketë ka ndodhur në një qendër komunitare në Arab al-Aramshe në Izraelin verior, pranë kufirit me Libanin.

Si pasojë e sulmit gjashtë persona mbetën të plagosur, ndërsa njëri prej tyre është në gjendje të rëndë.

Sipas raportimeve të agjencisë së lajmeve Times of Israel , sirenat paralajmëruese nuk u dëgjuan në fshatin beduin në Galilenë Perëndimore.

 


Lajmi kryesor:

Sulmi ndaj Izraelit, SHBA dhe BE gati sanksionet e reja ndaj Iranit! Blinken bisedë me kryeministrin e Katarit: Duhet shmangur përshkallëzimi


Xh.K//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?