Spinaq sotè nga zonja Albana

15 Maj, 12:00| Përditesimi: 15 Maj, 12:02

  • Share

Spinaq sotè

Përbërësit:

  • 1 kg spinaq
  • 2-3 ls gjalpë ose vaj ulliri
  • 1 limon
  • Kripë, piper

Përgatitja:

Pasi e kemi larë mirë spinaqin e ziejmë në ujë të vluar me kripë dhe më pas e kullojmë mirë. Vëmë në zjarr një enë të gjerë për sotè me gjalpë ose me vaj, hedhim spinaqin dhe e skuqim si zakonisht dhe më pas e shërbejmë me feta limoni.

MC/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?