Gazment Bardhi

'Xibraka'/ SPAK thërret Gazment Bardhin më 24 maj

14 Maj, 20:56| Përditesimi: 14 Maj, 21:00

  • Share

Prokuroria e Posaçme ka thirrur Gazment Bardhi për të dhënë dëshmi për dosjen Xibraka me datë 24 maj në orën 10:00.

Bardhi u thirr për të shkuar në SPAK më 15 maj, për të dhënë sqarime për procedimin penal nr.88 të vitit 2024 lidhur me dosjen Xibraka, por seanca shty për shkak të një vizite të Bardhit në Bundestagun gjerman.

‘Në vijim të kërkesës së Kreut të Grupit të PD Gazment Bardhi për pamundësinë për tu paraqitur nesër në SPAK, për shkak të një vizite zyrtare në Bundestag, ju informoj se z. Bardhi do të paraqitet më datë 24.05.2024, ditën e premte, ora 10:00, me qëllim pyetjen e tij si person që ka dijeni për rrethana të hetimit, në lidhje me procedimin penal nr. 88, të vitit 2024, të regjistruar në Prokurorinë e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, pas rifillimit të hetimeve të pezulluara në lidhje me procedimin penal nr. 335/1 (dosja “Xibraka”), të vitit 2016 të regjistruar në ish-Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Renda, Tiranë.’- njofton Bardhi

M.Q./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?