VIDEO/ Shtëpi bari dhe arsenal armësh në Shijak! Fqinji i dy vëllezërve të arrestuar flet për Report TV: Gjallë në botë nuk më shkonte mendja

24 Janar 2023, 11:37| Përditesimi: 24 Janar 2023, 14:55

  • Share

 

Fqinji i vëllezërve Fredi dhe Selman Krasniqi të kishin përshtatur vilën e tyre në Shijak kultivim lëndësh narkotike tha për Report TV se nuk kishte dyshuar aspak për aktivitetin kriminal.

Ai tha se pavarësisht se i kishte fqinj, nuk kishte vënë re të dyshimtë tek dy vëllezërit.

“Nuk kemi parë gjë. Nuk më mbushet mendja. I kisha komshi por në botë nuk më shkonte mendja se merreshin me këtë gjë”- u shpreh fqinji.

Gazetari i Report TV: Nuk e keni ndjerë aromën e lëndës narkotike?

Fqinji: Po unë e pi vetë (qesh), por kam qenë i bllokuar.

 

Një tjetër prej fqinjëve të tyre, ka u shpreh se ai e njihte familjen e dy vëllezërve si të rregullt dhe pa probleme. I ati i dy vëllezërve të arrestuar kishte punuar më parë si fatorino dhe më pas kishte marrë me qera një lokal të zonës.

“Unë i njoh për njerëz shumë të mirë. I njihja si familje të rregullt. I ati i tyre ka qenë faturino. Pastaj mori një lokal me qera këtu dhe punonte për të mbajtur familjen. Nuk kam parë ndonjëherë që këtu të vijnë njerëz që të ngjallen dyshime. Këtu nuk ka pasur asnjëherë njerëz të tjerë”- u shpreh banori tjetër.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ ‘Shtëpi bari’ e arsenal armësh në një vilë në Shijak! 444 rrënjë kanabis, 10 kallashnikovë dhe armë të tjera! Përdoreshin nga grupe kriminale


B.V/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?