Festa e futbollistëve të vegjël kuqezi

Shqipëria triumfon në turneun ballkanik të fubollit ‘Salonica Soccer Cup’, fiton kupën e vendit të parë

22 Prill 2023, 12:17| Përditesimi: 22 Prill 2023, 12:48

  • Share

Shqipëria triumfon në turneun ballkanik të fubollit ‘Salonica Soccer Cup’, duke fituar kupën e vendit të parë.

Rinia ‘EL 201’8, ekipi ku aktivizohen prej vitesh fëmijë efektivësh të Forcave të Armatosura ka fituar vendin e parë për grupmoshën U16, në turneun disaditor ballkanik që u mbajt në Selanik, Greqi.

Mbi 120 ekipe nga Greqia, Rumania, Bullgaria, Maqedonia e Veriut, Shqipëria etj. Ky ishte ekipi i vetëm shqiptar në finale dhe i vetmi që fitoi vendin e parë, nga 9 ekipe shqiptare pjesëmarrëse.

//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?