Shembja e rrugës Korçë-Ersekë, Meta: Veprat e ‘Rilindjes’ janë gropat e thella të korrupsionit

19 Shkurt, 10:00| Përditesimi: 19 Shkurt, 10:01

  • Share

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar për shkatërrimin e aksit Ersekë – Korçë, i cili u shemb pa u inauguruar, duke rrezikuar kështu jetën e kalimtarëve,.

Në një reagim në Facebook, Meta shkruan se e kishte paralajmëruar një situatë të tillë, ndërsa sipas tij e njëjta gjë rrezikon të përsëritet edhe me aksin Kardhiq-Delvinë.

Meta shkruan se veprat më të mëdha të ‘Rilindjes’ janë gropat e thella të korrupsionit.

“Para një jave nga Shkodra e paralajmërova atë që pritej të ndodhte me rrugën super të shtrenjtë por pa standarde, "Korçë-Ersekë", që rrezikon të përsëritet në "Kardhiq-Delvinë", por dhe në rrugët e tjera të florinjta të "Rilindjes". "Veprat" më të mëdha të kësaj Qeverie janë gropat shumë të thella të korrupsionit në çdo sektor, që vetëm thellohen dhe përhapen kudo! Kështu ndodh në një vend ku drejtësia garantohet nga ai që e ka kapur për fyti: Kryeministri”, shkruan Meta.

 


Lajmi kryesor:

Shembja e rrugës së re Korçë-Ersekë, PD: SPAK të hetojë! Kompania ndërtuese, e vëllait të ish deputetit të PS


SI.E./ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?