Programacion

E Diel
22
Maj
E Hënë
23
Maj
E Martë
24
Maj
E Mërkurë
25
Maj
E Enjte
26
Maj
E Premte
27
Maj
E Shtunë
28
Maj
E Diel
29
Maj
E Hënë
30
Maj
E Martë
31
Maj
Bota

SHBA: Sanksione ndaj bankave të huaja që ndihmojnë Moskën

14 Maj, 07:43| Përditesimi: 14 Maj, 07:44

SHBA mund do të vendosë sanksione ndaj bankave të huaja që ndihmojnë Rusinë t'i shmanget sanksioneve.

"Nëse i ofroni mbështetje materiale një individi ose entiteti të sanksionuar, ne mund të zgjerojmë regjimin tonë të sanksioneve tek ju," tha Zëvendës Sekretari i Thesarit të SHBA, Adewale 'Wally' Adeyemo në një intervistë për New York Times.

"Dua t'ua bëj të qartë këtë vendeve të tjera që mund të mos kenë ndërmarrë veprime sanksionuese: Shtetet e Bashkuara dhe aleatët dhe partnerët tanë janë të gatshëm të veprojnë nëse bëjnë gjëra që shkelin sanksionet tona."


Lajmi kryesor:

Presidenti finlandez-Putinit: Duam të bëhemi pjesë e NATO-s! Kremlini: Fundi i neutralitetit është një gabim! Moska i ndërpret energjinë elektrike Helsinkit


SI.E./ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?