Rihapja e basteve online? Rama: Nëse po, lekët do shkojnë vetëm për sport, kulturë dhe rininë

31 Gusht 2022, 11:50| Përditesimi: 31 Gusht 2022, 12:42

  • Share

 

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se në rast se do të rihapen bastet online të gjitha paratë që do të vijnë do të shkojnë për sportin, kulturën dhe rininë, por “pjesën e luanit” do e marrë lëvizja sportive.

“Ne kemi sot një pjesë që u la që atëherë të licensuar të kazinove vetëm në hotelet me 5 yje që ka qenë rezultat i nevojës për të stimuluar turizmin e nivelit të lartë, nuk stimulohen të pasurit, por ekonominë se këto hotele sjellin një lloj konsumatori, se ai s’rri në hotel, po del nga aty, shkon të kala e Tiranës, futet në dyqane, blen, merr makinën me qira, është një lloj konsumatori që shpenzon dhe aty kemi një sasi të ardhurash që janë të konsiderueshme, dhe ministrja i do këto paratë në buxhet të shtetit që pastaj t’i ngelen sportit dhe kulturës, nëse ne do bëjmë këtë, ka vetëm këto të ardhura që ne i llogarisim që të jenë shumëfish më shumë se nga sa ne kontribuojmë çdo vit të shkojnë për sportin, kulturën dhe rininë, por në mënyrë shumë të qartë dhe dedikuar, pjesën e luanit do e marrë sportin”, tha Rama.  


Lajmi kryesor:

Drejtori i Komanduar i Policisë, Vocaj kërkon rihapjen e basteve! Rama: Vetëm online! Lekët të shkojnë për sportin, kulturën e rininë (VIDEO)


B.K.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?