Foto ilustruese

Renditja/ Kastrioti dhe Lushnja barazojnë 1-1, komplikohet 'zona e ftohtë' në Kategorinë e Parë

11 Shkurt, 15:43
  • Share

Kategoria e Parë e futbollit ka luajtur sot sfidën e fundit të javës së 20-të. Në stadiumin "Redi Maloku" në Fushë-Krujë, Kastrioti dhe Lushnja barazuan 1-1 duke komplikuar zonën e ftohtë dhe bërë më interesante garën në këtë ligë.

Të parët në avantazh kaluan miqtë e Gugash Maganit. Në minutën e 29-të të ndeshjes ishte Preknicaj që realizoi një gol të bukur, me lagunarët që e mbyllën në epërsi pjesën e parë. Në fraksionin e dytë krutanët reaguan dhe shënuan golin e barazimit me Kapllanin në të 56 minutë.

Me 23 pikë Lushnja renditet në vendin e shtatë, ndërsa Kastrioti me 16 pikë ndodhet në vendin e dhjetë. Interesante zona e ftohtë, me katër ekipe që janë pranë njëra-tjetrës dhe kërkojnë pikët për shpëtimin.

Bylis kryeson me 48 pikë dhe një ndeshje më pak, ndjekur nga AF Elbasani. Në zonën e promovimit janë Vora, Flamurtari, Apolonia dhe Korabi.

Kastrioti 1-1 Lushnja (Kapllani 56' / Preknicaj 29')

Renditja:

S.DH/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?