Rama përgëzon Gjergj Rulin: Më ndihmove të palestra e Dinamos po sot ke bërë më shumë me Luiza Gegën! Trajneri: Hapi bastet të ketë para sporti

31 Gusht 2022, 11:39| Përditesimi: 31 Gusht 2022, 12:15

  • Share

 

Kryeministri Edi Ram ka përgëzuar Gjergj Rulit ku e ka kujtuar gjatë kohës që shërbente si ish mentor në palestrën e Dinamos. Por sot Rama tha se ky i fundit ka bërë shumë më shumë duke përmendur rezultatin e Luiza Gegës.

Rama: Presidenti më i rëndësishëm i federatave shqiptare në kërcimin së gjati. Mund ta them këtu se jemi mes nesh, s’na dëgjon njeri. Mentori im që më ka ndihmuar në palestrën e Dinamos edhe rrija pas orarit dhe më ka bërë që me një sezon stërvitje në verë me pamundësinë për të bërë kërcyeshmërinë. Ti sot je shumë më shumë, sot ke bërë që një shqiptare t’ia kalojë gjermanëve.

Rruli ndërkohë ka kërkuar se do ishte hipokrizi nëse nuk do hapeshin bastet sportive.

Ruli: Ja në 1 milionë shqiptarët nëpër botë shumë kollaj e kemi. Le të hapen, mos të merremi me AKEP, e kemi celularin. Ky ves ka lind qenë kohën e Romës, veset si ndalojmë dot. Mos t’i jemi hipokrit edhe unë kam qenë jashtë kam vënë ndonjë ndeshje. Po hapi o burë i dheut të ketë para sporti. Mos të lodhen këta hape mbyll. Të lutë shumë të respektoj për fjalët e bukura mendoj që kaq thjesht që duhet të flasim gjithmonë, mos të kemi hipokrit.’- tha Gjergji


Lajmi kryesor:

Drejtori i Komanduar i Policisë, Vocaj kërkon rihapjen e basteve! Rama: Vetëm online! Lekët të shkojnë për sportin, kulturën e rininë (VIDEO)


G.MO//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?