Veliaj dhe Rama

Sondazhi i Institutit Ndërkombëtar Republikan (SHBA): Politikani më i votuar, Rama, i dyti vjen Veliaj

14 Maj, 22:17| Përditesimi: 14 Maj, 22:19

  • Share

Një sondazh disa mujor nga INR shtrihet në disa fusha. Por përsa i përket popullaritetit, në Shqipëri, del se  Edi Rama i pari dhe Erion Veliaj i dyti. 

Instituti Ndërkombëtar Republikan publikoi sot rezultatet e një sondazhi të zhvilluar gjatë shkurtit dhe marsit të këtij viti në 6 shtetet e Ballkanit Perëndimor, ku mes të tjerash për Shqipërinë pyeti edhe për politikanët kryesorë.

Ja si shpjegohet tabela:

Jeshile e errët – E mbështes shumë
Jeshile e zbehtë – E mbështes
Lejla e zbehtë – Nuk e mbështes
Lejla e fortë – Kundër
Gri – Nuk e njoh
Gri e zbehtë – Refuzoj

M.Q./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?