Qofte me narden nga zonja Albana

21 Maj, 12:01| Përditesimi: 21 Maj, 12:04

 • Share

Qofte me narden

Përbërësit:

 • 500 gr mish i grirë
 • 1 qepë
 • 1 vezë
 • 1 lgj nenexhik
 • 1 lgj oriz
 • 1 lgj vaj ulliri
 • 1 lgj salcë domate
 • 1 lgj narden
 • 500 ml buljon
 • 1 lgj gjalpë
 • Miell
 • Kripë, piper i zi
 • Vaj për skuqje

Përgatitja:

Marrim një enë ku shtojmë mishin e grirë, qepën, vezën, nenexhikun, orizin, miellin dhe vajin. I përziejmë mirë dhe i mbulojmë me një membranë kuzhine. Në një tigan me vaj të nxehtë skuqim qoftet të cilat i kemi spërkatur me pak miell. Pasi i skuqim kullojmë vajin e tepërt dhe kaurdisim 1 lugë miell. Më pas shtojmë buljonin së bashku me nardenin dhe e lemë të marrë valë. Shtojmë qoftet dhe i lëmë në lëng për 10 minuta. Këtë masë e kalojmë në furrë për 10 minuta të tjera në temperaturën 220 gradë Celsius.

MC/ReportTv.al
Komento
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?