Shkodran Mustafi

Prej verës pa ekip, futbollisti shqiptar pranë rikthimit në Serie A

8 Shkurt, 08:32| Përditesimi: 8 Shkurt, 08:37

  • Share

Futbollisti shqiptar, Shkodran Mustafi mund të rikthehet në Serie A. Mbrojtësin i cili fitoi Kupën e Botës me Gjermaninë në 2014-ën, e kërkon Salernitana.

Skuadra e Pippo Inzaghit renditet në vendin e fundit në Serie A dhe po garon për të qëndruar mes më të mirëve të futbollit italian.

31 vjeçari që prej verës së kaluar është pa skuadër, pasi i dha fund aventurës spanjolle me Levanten.

Drejtuesit e klubit italian që pak ditë më parë firmosën me Jerome Boateng, pritet të zyrtarizojnë edhe Mustafin. Ky i fundit ka luajtur më parë në Itali me skuadrën e Sampdorias. Qendërmbrojtësin shqiptar e pret një kontratë deri në fundin e sezonit.

B.V/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?