Pogradec/ Italiani me 13 emigrantë në makinë shkakton aksident, tenton të ikë por e ndalojnë banorët, prangoset nga policia! I sekuestrohet mjeti

28 Mars, 12:29| Përditesimi: 28 Mars, 19:37

  • Share

Shtetasi Italian Massimo Compagnone 58 vjeç në automjetin e të cilit ishin 13 klandestinë të huaj është përfshirë në një aksident të ndodhur në fshatin Verdovë të Pogradecit.

Aksidenti u shënua mbrëmjen e djeshme.

Italiani ka përplasur lehtë një makinë. Sipas burimeve nga policia shtetasi italian ka tentuar të largohet nga vendgjarja për t’iu shmangur policisë, por banorët e zonës nuk e kanë lejuar.

Nga aksidenti janë shënuar vetëm dëme materiale, ndërsa klandestinët dhe shoferi është shoqëruar në komisariat. Ky i fundit është vënë në pranga.  Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan automjeti tip "Volvo" dhe 1 aparat celular. 

S.G//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?