Peshëngritësi Pirro Dhima dhe gruaja e tij

Ish-peshëngritësi Pirro Dhima martohet për herë të dytë, kurorëzon dashurinë me partneren e re

4 Shkurt, 14:08| Përditesimi: 4 Shkurt, 14:28

 • Share

Ish-peshëngritësi Pirro Dhima i cili është shpallur disa herë kampion i medaljeve olimpike për Greqinë, i ka dhënë fund beqarisë duke u martuar për herë të dytë.

Ceremonia private është mbajtur të shtunën në kishën Shën Jorgo Në Kavouri të Greqisë. Dhimo u martua me Afrodhiti Skafidha në një ceremoni ku morën pjesë familjarë dhe rreth i ngushtë shoqëror.

Çifti është në pritje të fëmijës së tyre dhe Pirro Dhima do të bëhet baba për herë të pestë, pas ka edhe 4 fëmijë të tjerë nga martesa me gruan e parë.

Ceremonia u bë e ditur për publikun nga postimet në rrjetet sociale të miqve që ishin pjesë e gëzimit të tyre.

Ndërsa ditën e sotme vetë Pirro Dhima publikoi foton e parë nga kurorëzimi i martesës.

 

B.V/ReportTv.al
Komento

Komente

 • odiooo: 05/02/2024 08:29

  kush eshte Pirrua?!

  Përgjigju
 • Petro Memajdini: 04/02/2024 20:27

  Te trashëgohesh .Mbarësi Pac ne jete.

  Përgjigju
  • Niku: 04/02/2024 20:55

   Po edyta ska trashgim se esht trSheguar nje her tani thjesht kalofshi mire

 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?