Foto ilustruese

Për shoqërueset e nuses, këto janë 5 ngjyrat e fustaneve që duhet të keni parasysh

8 Maj, 10:01| Përditesimi: 8 Maj, 10:14

  • Share

Sigurisht që në ditën e dasmës, vëmendja është te çifti, por sidomos te nusja! Fustani që ka veshur, aksesorët, grimi apo këpucët që zgjedhur, çdo detaj i saj është në qendër të vëmendjes së të pranishmëve.

Megjithatë as shoqërueset e nuses nuk mbeten pas për nga rëndësia, sidomos për fustanin që zgjedhin për të shoqëruar drejt altarit nusen.

Pavarësisht se është një ceremoni që do të mbahet jashtë qytetit, në kishë apo në bashki, ngjyrat që duhet të zgjedhin shoqërueset e nuses në dasmat e këtij viti janë tejet elegante.

Pesë trendet dominuese janë këto:

1-Bluja e qiellit

2-Një miks mes toneve portokalli dhe kafe

3-Fustan me motive lulesh

4-E kuqja e perëndimit

5-E zezë klasike

Xh.K/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?