Pastiçe me spinaq dhe djathë nga zonja Albana

14 Maj, 13:05| Përditesimi: 14 Maj, 13:06

 • Share

Pastiçe me spinaq dhe djathë

Përbërësit:

 • 500 gr makarona
 • 200 gr spinaq
 • 200 gr djathë i bardhë
 • 1 litër qumësht
 • 4 kokrra vezë
 • Gjalpë
 • Kripë

Përgatitja:

Fillimisht ziejmë makaronat për rreth 5 minuta. Ndërkohë në një enë trazojmë qumështin me vezët dhe kripën. Hedhim makaronat në tavën e pjekjes, vendosim disa copëza gjalpë. Shtojmë djathin e bardhë dhe spinaqin e grirë. Hedhim masën e qumështit dhe pak gjalpë dhe e pjekim në furrë në temperaturën 200 gradë Celsius për rreth 45 minuta.

MC/ReportTv.al
Komento
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?