OKB: E pamundur të dërgojmë ndihma në Gaza, palestinezët e uritur na sulmojnë kamionët

24 Shkurt, 20:17| Përditesimi: 24 Shkurt, 20:23

  • Share

1708802417_rfgndhnilu..JPG

Kamionë me ndihma për palestinezët në Gaza

UNRWA, agjencia e OKB-së për refugjatët palestinezë, tha se ishte detyruar të pezullonte dërgesat e ndihmave në veriun e Rripit të Gazës, pasi nuk është e mundur të kryhen operacione normale humanitare për shkak të situatës së urisë dhe dëshpërimit të popullsisë në zonë e cila çon në sulme dhe trazira.

"Sjellja e dëshpëruar e njerëzve të uritur dhe të rraskapitur po pengon kalimin e sigurt dhe të qetë të kamionëve tanë”,- tha Tamara Alrifai, drejtoresha e marrëdhënieve me jashtë të UNRWA, raporton Guardian.


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Negociatat në Paris mes Izraelit dhe Hamasit, media: Takim i suksesshëm, tani varet nga grupi palestinez! Netanyahu: Kombinimi i presionit ushtarak me negociatat sjell lirimin e pengjeve izraelite


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?