Nuk shkuan në mbledhjen e Komisionit Hetimor të Shëndetësisë, Ndreca: Trishtim kur shoh opozitën të mblidhet sipas qejfit, s’pati vendim

3 Prill, 14:32| Përditesimi: 3 Prill, 18:05

  • Share

1711363324_ndreca.jpg

Nënkryetari i Komisionit Hetimor për Shëndetësinë, Palrent Ndreca në një reagim në rrjetet sociale thotë se nuk pati vendimmarrje për mbledhjen .Ai thotë se ndihet i keqardhur kur sheh kolegët e opozitës të mblidhen sipas qejfit.

"Trishtim i madh kur sheh kolegët e opozitës që mblidhen sipas qejfit, në mosrespektim të plotë të rregullave bazike të një organi kolegjial. Çdo vendimmarrje është e Komisionit dhe jo e Kryetares se tij. Asnjë vendimmarrje apo dakortësi nuk ka nga komisioni për mbledhje sot, pavarësisht se dje e kishim në rend dite, por u refuzua të shqyrtohet nga Kryetarja. Njoftimet e njëanshme dhe të pavotuara apo dakortësuara në komision, janë vijim i kulturës së mosnjohjes së procedurave që i ka kthyer në parti “vulëhumbur”, që akoma, sot e kësaj dite, nuk po arrijnë ta gjejnë", shkruan Ndreca. 

 

 


Lajmi kryesor:

PS mungon në Komisionin Hetimor për ‘Shëndetësinë’, opozita: Përpjekje për të bllokuar punën! Ndreca: Mblidheni sipas qejfit, s'kishte vendim


SI.E.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?