Festa e Skënderbeut pas ndeshjes

Një gol në Korçë, Skënderbeu mund Tomorin dhe merr kreun e Kategorisë së Parë (VIDEO)

11 Mars 2023, 15:46| Përditesimi: 11 Mars 2023, 15:48

Për javën e 19-të në Kategorinë e Parë, Skënderbeu fitoi 1-0 me Tomorin në stadiumin e Korçës. Njeriu i ndeshjes për bardhekuqtë ishte Abdeen Temitope, që në minutën e 17-të shënoi golin me vlerën e tri pikëve. Në minutën e 78 për beratasit Shaqe doli me karton të kuq. Tanimë Skënderbeu me 37 pikë kryeson Kategorinë e Parë, dy pikë më shumë se Flamurtari ndjekës. Nesër luhet Dinamo - Apolonia, me "Blutë" e Mehmetit që kanë shansin me një fitore në shtëpi të barazojnë në krye "Ujqërit e Dëborës".

Lajmi kryesor:

VIDEO/ Flamurtari dështon në Pukë dhe largohet nga kreu i renditjes, Skënderbeu një gol për vendin e parë! Besa 'shuplakë' Turbinës

A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?