Nga Rama, Balla, Gledis Nano e Ardi Veliu, lista e dëshmitarëve që do të thirren në komisionin Hetimor ‘TIMS’

2 Prill, 15:27| Përditesimi: 2 Prill, 20:41

  • Share

Ervin Salianji, kryetar i Komisionit Hetimor parlamentar për ndërhyrjen në sistemin TIMS, lexoi listën e zyrtarëve të lartë që do të thirren për të dëshmuar në komisionin hetimor.

Lista e dëshmitarëve
Edi Rama- Kryeministër
Taulant Balla- Minister i Brendshëm
Muhamet Rrumbullaku- drejtori i Pergjitshem i Policisë së Shtetit
Florian Sulejamani- Kreu i AMP
Beldi Cuci- në cilesinë e ish-ministrit të Brendshëm
Gledis Nano – në cilësinë e ish-drejtorit të Policisë së Shtetit
Ardi Veliu – në cilësinë e ish-kreut të AMP
Zef Laska- Drejtor i Burimeve Njerëzore ne Policinë e Shtetit
Neritan Nallbati-  Drejtorit të Departamentit për Policinë Kriminale në Policinë e Shtetit
Dorian Tola- Drejtori i Përgjithshëm i Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar
Ervin Muça- Drejtuesi i Departamentit të IT-së në Policinë e Shtetit
Ervina Gjana- Drejtore e Krimit Kibernetik
Besjan Tanuzi- Ish-drejtor i sistemeve në Policinë e Shtetit
Enri Ndoni- Drejtor i sistemeve në Policinë e Shtetit
Ardit Muça- Shef i sektorit të Departamentit të IT në Policinë e Shtetit
Elona Gogo- Ish-drejtore në Drejtorinë e Programimit dhe Bazave të Dhënave, në Departamentin e IT të Policisë së Shtetit
Eraldin Ndreca
Enkli Hoxha
Ergis Hidri
Lubica Dervishaj
Xhuljeta Çollaku
Albana Vrapi
Arben Babaj
Elvis Hysi
Ermal Beqiri nga kompania Soft
Nevila Xoxa
Administratorë të kompanisë 'Horizont'

Por lista nuk përfundoi me kaq pasi socialistët shtuan se do të thërrasin edhe Sali Berishën dhe Lulzim Bashën.


Lajmi kryesor:

Nis punën komisioni hetimor për ndërhyrjet në ‘TIMS’! Salianji: Do të shikoni spektakël të zi! Të thirret Rama! PS: Edhe Basha edhe Berisha


M.Q./ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?