Netanyahu përdor luftën në Gaza për të qëndruar sa më gjatë në pushtet: Gjëja e fundit që na duhen tani janë zgjedhjet

17 Shkurt, 21:16| Përditesimi: 17 Shkurt, 21:17

  • Share

1706699719_benjaminnetanyahu.jpg

Benjamin Netanyahu

Zgjedhjet në Izrael do të mbahen “pas pak vitesh”.

Kështu deklaroi kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, në konferencën e sotme për media.

"Gjëja e fundit që na duhen tani janë zgjedhjet," thotë ai, duke argumentuar se votimi për një Knesset të ri do të përçante izraelitët dhe për këtë arsye do të ishte një ndihmë për Hamasin.

"Unë sugjeroj të gjithë të presin me durim",- theksoi ai.


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Wall Street Journal: Edhe pse kërkon armëpushim SHBA planifikon të dërgojë armë të reja në Izrael! Hamas: Afro 29 mijë palestinezë të vrarë që nga fillimi i luftës


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?