Benjamin Netanyahu

Netanyahu: Ne do të bëjmë gjithçka për t'u mbrojtur

17 Prill, 18:55| Përditesimi: 17 Prill, 19:01

  • Share

1713373221_benjaminNetanyahu.JPG

‘Dua të bëj të qartë, ne do të marrim vendimet tona dhe shteti i Izraelit do të bëjë gjithçka që është e nevojshme për t’u mbrojtur.’

Kështu deklaroi kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu, duke përsëritur të drejtën për vetëmbrojtje pas sulmit Iranian.

Kreu i qeverisë izraelite u takua me ministrat e Jashtëm të Mbretërisë së Bashkuar dhe Gjermanisë, David Cameron dhe Annalena Baerbock, duke i falenderuar për mbështetjen e tyre ‘të paprecedentë’ në parandalimin e sulmit nga forcat e Teheranit.


Lajmi kryesor:

Sulmi ndaj Izraelit, SHBA dhe BE gati sanksionet e reja ndaj Iranit! Blinken bisedë me kryeministrin e Katarit: Duhet shmangur përshkallëzimi


G.K/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?