Tedi Blushi

Nesër do të konstituohet këshilli bashkiak i Tiranës, Partia e Lirisë: Këshilltarët tanë do jenë zëri i rinisë

19 Qershor 2023, 16:22| Përditesimi: 19 Qershor 2023, 16:28

 • Share

Nesër do të konstituohet këshilli bashkiak i Tiranës. Partia e Lirisë premton se këshilltarët e saj do të jenë zëri i të rinjve dhe do të bëjnë gjithçka në funksion të rritjes së llogaridhënies

“Duke filluar nga nesër, me konstituimin e Këshillit Bashkiak të Tiranës, Këshilltarët e rinj të Partisë së Lirisë, do të jenë zëri i të rinjve dhe do të bëjnë gjithçka jo vetëm në funksion të rritjes së llogaridhënies dhe transparencës por edhe të rritjes së besimit te fuqia e të rinjve për ndryshim” tha Tedi Blushi, sekretari i përgjithshëm i Partisë së Lirisë në një deklaratë për median.

Partia e Lirisë shpreh shqetësimin për largimin  masiv të të rinjve për të cilën thotë do të vijojë betejën për ta ndalur. Madje sipas Blushit procesi zgjedhor i 14 majit ishte një prej shkaqeve të largimit të të rinjve.

“Shkatërrimi i proceseve zgjedhore, siç ndodhi më 14 maj, nuk synon gjë tjetër veçse të nxisë akoma edhe më shumë largimin masiv të të rinjtë që nuk shohin mundësi për një të ardhme të sigurt dhe me dinjitet” tha 

Në kuadër të kësaj panorame, Partia e Lirisë garantoi se fokusi i saj në këshillin bashkiak të Tiranës do të jetë zëri i të rinjve.

Përbërja e Këshillit bashkiak të Tiranës: 

Partia Socialiste 34 Këshilltarë

 1. Romina Kuko
 2. Aldrin Dalipi 
 3. Megi Fino      
 4. Eridian Salianji          
 5. Etleva Bajrami
 6. Endri Fuga    
 7. Ledia Tota     
 8. Plarent Ndreca          
 9. Sonila Qato   
 10. Luan Bregasi 
 11. Arta Dollani  
 12. Genci Hyska 
 13. Joleza Koka   
 14. Julian Hodaj  
 15. Reme Xholi   
 16. Besart Kadia
 17. Blerina Doracaj         
 18. Gazmend Paja
 19. Silda çepe      
 20. Endrit Hoxha
 21. Adelina Greca
 22. Hantin Bonati
 23. Vjollca Braho
 24. Glindxhet Madhi      
 25. Katerina Marku         
 26. Aldo Merkoçi
 27. Albina Nanaj 
 28. Enio Civici    
 29. Bruxhilda Kito          
 30. Agim Kraja   
 31. Maura Linadi
 32. Halit Valteri  
 33. Grejsi Bixhi
 34. Rezart Isufi

 

Bashkë Fitojmë Këshilltarë

 1. Ilir Alimehmeti         
 2. Silva Caka   
 3. Endrit Braimllari     
 4. Beti Njuma  
 5. Arben Tafaj 
 6. Floida Kërpaçi        
 7. Tedi Blushi  
 8. Ilda Zhulali  
 9. Dorjan Teliti 
 10. Ana Azizaj   
 11. Artan Distafa
 12. Albana Kepi
 13. Jonathan Pano      
 14. Eriona Bixha
 15. Genci Gjokutaj     

Partia Republikane 1 këshilltar

 1. Albi Jahelezi

Partia Socialdemokrate 2 këshilltarë

 1. Bruno Çela 
 2. Irini Goga   
 3. Krenar Canollari  

Partia Demokratike 4 këshilltarë

 1. Enriketa Pandelejmoni     
 2. Gentjan Muça         
 3. Irisi Beleraj  
 4. Ervin Dushku

Aleanca Progresiste LZHK 1 këshilltar

 1. Fabian Topollari

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet 1 këshilltar

 1. Alda Hasani

Nisma Thurje 1 këshilltar

 1. Endrit Shabani

Lëvizja Bashkë 1 këshilltar

 1. Mirela Ruko    

S.G//ReportTv.al
Komento

Komente

 • Leci: 19/06/2023 17:45

  Ke do peraqesoni ju? Zerin e Rinis apo zerin e hajduteris?

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A ka qenë Vettingu i gjyqtarëve e prokurorëve proces i besueshëm?