Negociatat në Paris mes Izraelit dhe Hamasit, media: Takim i suksesshëm, tani varet nga grupi palestinez

24 Shkurt, 16:04| Përditesimi: 24 Shkurt, 16:14

  • Share

1708787656_yfkgyuliguligi.JPG

Gaza

Bisedimet "ishin produktive" dhe u arrit "përparim i rëndësishëm", tani i takon Hamasit të vendosë.

Kjo është bërë e ditur nga “Haaretz” në lidhje me negociatat për armëpushim në Gaza dhe lirimin e pengjeve, të cilat u zhvilluan në Paris, mes delegacionit izraelit dhe përfaqësuesve amerikanë, përfshirë drejtorin e CIA-s, William Burns, si dhe nga Katari e Egjipti.

Ndër të tjera, “Haaretz” njofton se "një marrëveshje mes dy palëve mund të arrihet para Ramazanit".

"Çdo përparim i mëtejshëm është në duart e Hamasit",- shkruan media izraelite.


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Negociatat në Paris mes Izraelit dhe Hamasit, media: Takim i suksesshëm, tani varet nga grupi palestinez! Netanyahu: Kombinimi i presionit ushtarak me negociatat sjell lirimin e pengjeve izraelite


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?