Hamas: Marrëveshja me Izraelin parashikon lirimin e 300 palestinezëve në këmbim të 35-40 pengjeve izraelite dhe armëpushim 6-javor

24 Shkurt, 18:06| Përditesimi: 24 Shkurt, 18:08

  • Share

1708794343_ymntdfmdtfmdt.JPG

Gaza

Një burim nga Hamasi ka treguar se plani i ri parashikon një armëpushim 6-javor mes dy vendeve dhe lirimin e 200-300 të burgosurve palestinezë në këmbim të 35-40 pengjeve të mbajtura nga Hamasi, transmeton La Reppublica.


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Negociatat në Paris mes Izraelit dhe Hamasit, media: Takim i suksesshëm, tani varet nga grupi palestinez! Netanyahu: Kombinimi i presionit ushtarak me negociatat sjell lirimin e pengjeve izraelite


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?