Ndarja e piktorit Ali Oseku nga jeta, Basha: I dha pikturës shqiptare universin e një krijimtarie unikale

3 Prill, 07:34| Përditesimi: 3 Prill, 07:35

  • Share

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ndarë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të piktorit , Ali Oseku.

“Lamtumirë Ali Oseku, njeriu ynë i madh, artisti i paepur dhe i palodhur, i cili së bashku me dimensionin modern i dha pikturës shqiptare universin e një krijimtarie unikale si një thesar i çmuar i artit pamor kombëtar. U prehsh në paqe", shkruan Basha. 


Lajmi kryesor:

Ndahet nga jeta piktori i njohur Ali Oseku


SI.E./ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?