Minnesota – Memphis

NBA/ Oklahoma mposht Utah dhe ndjek Minesotën, Indiana fiton me Kings

19 Janar, 17:46
  • Share

Elita e NBA vijoi me pesë ndeshjet e radhës, teksa sheh Oklahomën duke 'buzëqeshur'. Shai Gilgeous-Alexander (31 pikë) dhe shokët e tij të skuadrës mposhtin Utah Jazz të Simone Fontecchio-s 134-129, i cili përfundon me 12 pikë. OKC vazhdon të ndjekë Minesotan, e cila konfirmon lidershipin e saj në Perëndim duke mposhtur Memphisin (118-103).

Ndeshja tjetër e madhe shkon për Indiana Pacers, të cilët shënojnë shtatë dyshifrorë kundër Kings (126-121). Knicks dhe Bulls  janë gjithashtu duke buzëqeshur pas kësaj jave.

MINESOTA TIMBERWOLVES-MEMPHIS GRIZZLIES 118-103

Marshimi i Minesotas vazhdon, duke përshpejtuar garën në çerekun e katërt kundër Memphis Grizzlies, pa Bane dhe Morant. Pasi mbetën prapa për një pjesë të mirë të ndeshjes, drejtuesit e Konferencës Perëndimore treguan të gjitha armët dhe i dhanë vetes një fitore të qartë me rezultatin 118-103. Grizzlies rezistuan falë Jaren Jackson Jr, i cili bëri një paraqitje të shkëlqyer me 36 pikë. Pas tij janë 18-të pikët e Kennardit dhe 13 të Aldamës, të cilat nuk mjaftuan për të mposhtur T'Wolves. Minesota udhëhiqet si zakonisht nga Anthony Edwards (28 pikë) dhe gjen 20 pikë nga pankina me Naz Reid, përveç paraqitjeve të mira të Gobert dhe Conley, të dy në dyshe me 17 pikë në tabelë. Timberwolves fitojnë, duke lënë Memphisin në vendin e tretë në Perëndim (15-26).  

Rezultatet në NBA:

New York – Washington, 113-109

Toronto – Chicago, 110-116

Utah Jazz – Oklahoma, 129-134

Minnesota – Memphis, 118-103

Sacramento – Indiana, 121-126

S.DH/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?