Boston - Lakers

NBA/ Lakers fitojnë pa yjet në Boston, Knicks triumfojnë sërish! Sukses edhe për Cavaliers

2 Shkurt, 14:22| Përditesimi: 2 Shkurt, 14:24

  • Share

NBA zhvilloi katër ndeshjet e radhës. Mbrëmja e basketbollit në SHBA solli humbjen e tretë në shtëpi për Boston Celtics, të cilët e kishin nisur me njëzet fitore radhazi në shtëpi dhe u mposhtën nga Lakers me rezultatin 114-105. Rezultati ishte i duhuri për miqtë, që nuk kishin Davis dhe LeBron James. Reaves mori ekipin për dore dhe shënoi 32 pikë.

Maxey shënoi 51 pikë në Utah për Philadelphian dhe mposht Jazz (124-127), ndërsa Knicks nuk ndalet duke fituar 109-105 kundër Pacers për fitoren e nëntë me radhë. Cavs janë gjithashtu të buzëqeshur dhe duke mundur Memphis (108-101).

Rezultatet në NBA:

Boston – Lakers, 105-114

New York – Indiana, 109-105

Memphis – Cleveland, 101-108

Utah Jazz – Philadelphia, 124-127

S.DH/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?