Stephen Curry duke realizuar pikë

NBA: Boston mbron fronin, Golden State del i 'buzëqeshur'! Lakers 'pa busull' në parket

31 Janar, 11:57
  • Share

Vetëm pesë ndeshje në natën e NBA në SHBA, por nuk mungojnë paraqitjet e shkëlqyera. Më me ndikim është ai i Stephen Curry, i cili me 37 pikët e tij tërheq Golden State te suksesi dhe i shkakton humbjen një Filadelfia që belbëzon. Sixers e gjejnë sërish Embiidin, por MVP-ja është nënshtruar dhe vjen humbja e katërt radhazi.

Knicks përfitojnë nga kjo dhe me suksesin e tyre të tetë radhazi, janë të tretët në Lindje, ku Celtics ende kryesojnë. Lakers dy humbje radhazi, teksa këtë herë kanë pësuar disfatë kundër Atlantës.

Golden State Warriors u rikthyen te fitoret në NBA, kjo pas dy humbjeve të njëpasnjëshme. Në sfidën e zhvilluar në Chase Center, Warriors kanë triumfuar ndaj Philadelphia 76ers me 12 pikë diferencë 119-107. Për skuadrën mike kjo ishte humbja e katërt radhazi në NBA dhe tani kanë rënë në pozitën e pestë në Konferencën e Lindjes.

Rezultatet e NBA:

Atlanta – Lakers, 138-122

Boston – Indiana, 129-124

New York – Utah Jazz, 118-103

Chicago – Toronto, 107-118

Golden State – Philadelphia, 119-107

S.DH/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?