Sali Berisha

Namir Lapardhaja: Të dalësh në protestë për hallexhiun majë ballkonit

10 Korrik, 09:40| Përditesimi: 10 Korrik, 09:42

 • Share

Çdo protestë qytetare dhe e thirrur nga grupe të caktuara interesi, është e mirëpritur dhe duhet mbështetur pa më të voglin hezitim.

Një shoqëri që proteston ndaj keqqeverisjes tregon se ajo nuk e ka humbur nervin qytetar.

Të protestosh ndaj korrupsionit të Edi Ramës është detyrë qytetare, por modeli që i serviret përballë nuk mund të jetë riciklimi i një klase politike që e ka shpërdoruar besimin e shqiptarëve, duke qenë po aq e korruptuar sa pushteti i sotëm.

Nuk mund të thirren njerëzit të protestojnë kundër qeverisë, ndërkohë që e gjithë retorika është kundër SPAK dhe drejtësisë.

Njerëzit e kanë të qartë se ata që liriuan të korruptuarit bashkë me Ramën, ata që penguan reformën zgjedhore bashkë me Ramën, ata që po shantazhojnë SPAK bashkë me Ramën, bëjnë lojëra luftash për t’u hedhur hi syve të njerëzve, që të mos shohin rrugën pa krye ku i ka futur halli personal i një njeriu të vetëm.

Opozita e ka provuar shpeshherë rrugën e protestave dhe të bojkotit dhe dihet se ku ka dalë e ku ka arritur.

Qëllimi i një opozite është krijimi i një modeli dhe alternative morale si shpresë për njerëzit dhe pasqyrë të keqqeverisjes.

Nëse nuk arrihet kjo, atëherë nuk është protestë për njerëzit, por për hallexhiun majë ballkonit dhe eunukët që presin t'i mbarojë koha biologjike për t'i zënë karrigen politike.

Fushën politike po e spastron SPAK, shqiptarëve u mungon alternativa politike.

Këta që janë në pushtet janë thellësisht të korruptuar, ata që kanë thirrur protestën duan të përdorin njerëzit si mburojë ndaj drejtësisë që i heton për korrupsion.

Xh.K/ReportTv.al
Komento

Komente

 • autori: 10/07/2024 18:01

  ska nevoje per brire, mjafton ti lexosh emrin... dhe mbiemrin

  Përgjigju
 • Hajri shehu: 10/07/2024 15:01

  Meqënëse komentin më poshtë e shkruajta në faqen e zotit Lapardhaja të fb dhe në vend të përgjigjes më fshiu komentin, po e shkruaj të njëjtin koment edhe këtu! Shpresoj të mos ndodhë e njëjta gjë! Mendoj se ky postim është, një lajthitje nga mos informimi juaj zoti Lapardhaja?! Pagoi ca miljon evro Edvin Rama per Deloitte Touche në vitin 2013 , për auditimin e 8 vjeçarit të Qeverisë Berisha dhe gjeti 230 miljon dollare mospërputhje dhe jo vjedhje , sepse ato ishin vetëm pas pagesa investimesh! Prej asaj dite e deri më sot , sipas kontrollit të lartë të shtetit, (KLSH),Qeveria Rama vjedh rreth 1 miljard evro cdo vit! Kete vit, deri tani llogariten 950 miljon euro të vjedhura gjithmon sipas KLSH! Prej marrjes së pushtetit e deri sot nga qeveria Rama janë vjedhur e shpërdoruar rreth 12 miljard evro me autorë ministra, deputetë , kryetar bashkie, shefa policie, zv/ kryeministër, deri tek McGonigal ne Amerikë, gjenerali në Rumani, gjenerali në Itali Si te dolen te ngjashem apo identike Ty zoti Lapardhaja??! Gjej një rast të vetëm në qeveritë e mëparshme, qofshin ato socjaliste apo demokrate! Megjith hetimet tendencjoze, deri sot nuk ka mundur të dënohet asnjë minister i Berishes ,as i Nanos! Së fundi meqë qënkeni edhe kundër protestës ndaj SPAK , se “qënka hi syve …,dhe bëhet për hallin e Berishës”, duhet të mësoni, se mbas gjithë kësaj lufte “mbreslënëse” të skapit, rezulton se nga 12 miljard euro të vjedhura, janë këthyer në arkën e shtetit 0,034 % e shumës së vjedhur!!! Eshtë përgjegjësi e madhe të disinformosh publikun, ose të paktën ata që ju lexojnë ! Në të ardhmen,Uroj t’i referoheni më shumë shifrave e më pak propagandës zoti Namir Lapardhaja!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë: