Programacion

E Diel
22
Maj
E Hënë
23
Maj
E Martë
24
Maj
E Mërkurë
25
Maj
E Enjte
26
Maj
E Premte
27
Maj
E Shtunë
28
Maj
E Diel
29
Maj
E Hënë
30
Maj
E Martë
31
Maj

Ronela Hajati

VIP & Spektakël

‘Na turpërove’, Ronela Hajati ironizon kritikat e shqiptarëve për kënëgën! ‘Sekret’ ‘pushton’ zemrat e europianëve

13 Maj, 08:45| Përditesimi: 13 Maj, 08:48

“Sekret” nuk kaloi në finalen e madhe të “Eurovisioni”, por europianët e çuan këngën “numër 1” në 48 orët e fundit.

Ronela i ka bërë të gjithë të kërcejnë nën ritmet e këngës shqiptare, ndërsa klikimet nuk ndalen. Deri më tani kënga ka arritur mbi 2 milionë.

Pavarësisht se europianët e pëlqyen këngën, në Shqipëri shumë nga personazhet e njohura kanë bërë shumë kritika për veshjen dhe kërcimin e këngëtares në skenë. Ajo i ka ironizua ata duke e cilësuar këtë si një “turp”.

“2 milion! Kurrë skam marrë kaq shumë dashuri nga njerëz që nuk flasin shqip”, ka shkruar ajo duke iu referuar komenteve negative që ka marrë ditët e fundit.

 

Kujtojmë se Ronela e hapi festivalin e madh muzikor, duke performuar e para, por nuk ia doli të kualifikohej.

1/2
J.GJ./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?