Na pret një verë e nxehtë dhe e thatë

14 Qershor, 14:46| Përditesimi: 14 Qershor, 14:54

  • Share

Një verë e nxehtë por e thatë parashikohet të jetë në vendin tonë. Anira Gjoni, specialistja e IGJEUM për Report Tv thotë se nuk parashikohet të kemi thyerje të rekordeve absolute të temperaturave.
Ndërkohë gjatë fundjavës temperaturat maksimale pritet të jenë deri në 34 gradë Celcius.

Në Fier, Berat, Korçë, Vlorë e Gjirokastër parashikohet të ketë rrezik i moderuar i zjarreve në pyjet e këtyre qyteteve.

S.G/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë: